کولر گازی تک الکتریک سیستم ضد آلرژی دارد • توضیحات کولر تک الکتریک


با تغییر فصل ، ناوبری در فضای باز می تواند ناامید کننده باشد. این کنترل ها برای کنترل واکنش های آلرژیک در خارج از کشور به اندازه کافی سخت هستند ، بنابراین هنگام عبور از آن ، بیشتر افرادی که از آلرژی رنج می برند می خواهند مطمئن شوند که از گرده و سایر مواد تحریک کننده استفاده نمی شود.

در بیشتر خانه ها ، سیستم ضد حساسیت با سیستم HVAC شروع می شود. HVAC مخفف گرمایش ، تهویه مطبوع و تهویه مطبوع ، سه مؤلفه اصلی سیستم تهویه خانگی است.


بیشتر سیستم های متمرکز HVAC ، که به آن تهویه مطبوع مرکزی یا تهویه مطبوع مرکزی نیز گفته می شود ، دارای چندین ویژگی است که می تواند به آلرژی کمک کند و فضای زندگی شما را تا حد ممکن دلپذیر کند.

این ویژگی ها همچنین به سیستم های جایگزین HVAC مانند واحدهای بدون پنجره ، قابل حمل و چند شکاف گسترش یافته است که بعداً آنها را پوشش خواهیم داد.

توجه به این نکته مهم است که هیچ کس در سیستم HVAC قصد ندارد آلرژن های موجود در هوا را بیش از دیگران کاهش دهد. به همین دلیل ، یک روش چند جانبه لازم است تا خانه شما عاری از حساسیت باشد. در اینجا همه چیزهایی را که باید در مورد ضد حساسیت ها و بهترین سیستم های HVAC برای آلرژی بدانید ، در اینجا وجود دارد.

ضد حساسیت به فضای شما
قبل از ورود به سیستم های مختلف HVAC که ممکن است باعث کاهش آلرژن ها در هوا شود ، ابتدا باید روش های مختلف ورود آلرژن ها به خانه را در نظر بگیریم.

دانستن این منابع می تواند به شما در تعیین بهترین راه حل آلرژن در خانه کمک کند.

فرش و حیوانات خانگی
حیوانات اهلی می توانند همراهان شگفت انگیزی باشند ، اما بدیهی است که آنها می توانند کمی فشار به کیفیت هوای داخل خانه وارد کنند. داشتن خانه ای بدون آلرژی به همراه حیوانات خانگی یا احتمالاً نگه داشتن چند دوست خزدار در خانه شما ممکن است این مسئله را کمی مشکل کند.

موهای خانگی و شوره سر اغلب به صورت تصاعدی نیاز به جاروبرقی و تمیز کردن فرش و اثاثه یا لوازم داخلی را افزایش می دهند. ما توصیه می کنیم به دنبال بهترین راه ها برای تمیز کردن مو و کف حیوان خانگی خود باشید و همچنین سطح بالایی که موهای حیوان خانگی در آن می تواند حرکت کند.

به همین ترتیب ، رعایت بهترین جاروبرقی فرش باعث می شود سطوح فرش تمیز و عاری از حیوانات خانگی باشد.


شما همچنین می خواهید هر سال از گرد و غبار ، زباله های عمیق و ماندگاری خلاص شوید.

در حال اجرا AC
در حالی که ممکن است تهویه هوا فقط به عنوان ابزاری برای خنک کردن هوا در فصول گرم سال تصور شود ، تهویه هوا به دلیل دمای پایین برای کیفیت هوا در خانه شما مهم است.

تهویه هوا در سیستم HVAC می تواند خانه را تهویه کند: هوای تازه توسط کمپرسور خنک می شود و به داخل خانه پمپ می شود ، در حالی که هوا برای ایجاد هوای خنک در داخل خانه پمپ می شود.
این هوا هوای داخلی را بازیافت می کند و باعث می شود فضای زندگی شما هرگز خسته نشود. بنابراین حتی اگر خانه شما به اندازه کافی گرم نیست که تهویه مطبوع را توجیه کند ، هر از چندگاهی به ضعف تنظیم خود فکر کنید. این به شما کمک می کند تا قبل از ایجاد مشکل در سینوس های خود ، آلرژن ها را با پمپ کردن آنها از بدن کاهش دهید.

مشکل رطوبت
رطوبت یکی دیگر از عوامل مهم و تا حدودی در رعایت آخرین نکته ما در مورد تهویه هوا است. از آنجا که آب ماده ای زنده است ، از هر مکانی پر از رطوبت و رطوبت برای رشد باکتری ها و رشد قالب استفاده می شود. ما این را از تمیز کردن حمام های قدیمی یا کشف قالب روی ساندویچ های خود می دانیم ، اما بندرت فکر می کنیم که چگونه این شرایط بر سلامتی ما تأثیر می گذارد.

مناطق مرطوب بیش از حد زمینه را برای میکروب ها و سایر حشرات فراهم می کند. و در حالی که ممکن است اینها آلرژن های مستقیم نباشند ، آنها باعث کاهش کیفیت هوا در خانه شما می شوند.

اجرای سیستم تهویه هوا یا سیستم HVAC معمولاً به معنای روشن کردن رطوبت ساز است ، که رطوبت را از خانه خارج می کند و آن را به عنوان آب در جای دیگر آزاد می کند.

با این حال ، برخی از خانه ها مشکل مخالف دارند و سعی می کنند خانه های خود را به اندازه کافی مرطوب نکنند. خیلی خشک بودن در محل می تواند سینوس ها را خشک کرده و باعث خونریزی بینی و تحریک ریه ها شود.


بسیاری از سیستم های HVAC که در مناطق خشک ساخته شده اند دارای رطوبت گیرانی هستند که در ترموستات قابل دسترسی هستند. اگر در چنین شرایط آب و هوایی زندگی می کنید ، باید بررسی کنید که واحد شما مرطوب شده است یا ممکن است برای رختخواب و اتاق های دیگر رطوبت زیادی خریداری کنید.

پیدا کردن نقطه شیرین رطوبت کمی دشوار است ، زیرا هر دو قسمت فوق العاده می توانند برای سینوس ها بسیار مضر باشند. در جایی یا کمی پایین تر از 50٪ اغلب به عنوان استاندارد استناد می شود ، بنابراین اگر به رطوبت جدی هستید ، مراقب دما باشید و مطمئن شوید که در یک نقطه شیرین قرار دارید.
فیلتر هوا
گزینه دیگر افزایش کیفیت هوا در داخل با سرمایه گذاری در دستگاه تصفیه هوا است. دستگاه های تصفیه هوا از فیلترهای کامل استفاده می کنند و غالبا مجوز HEPA دارند تا آلاینده های موجود در هوا را از فضای زندگی شما خارج کنند. در حالی که سیستم های HVAC معمولاً با فیلترهای حساسیت قابل تعویض بسیار خوب هستند ، یک دستگاه تصفیه هوا فراتر می رود


این احساس را می دانید: تهویه هوا را در یک روز گرم تابستان روشن می کنید و ناگهان خود را در حالت خفه ، ​​سرفه یا عطسه پیدا می کنید. شما تعجب می کنید ، "آیا می توانم به AC حساسیت داشته باشم؟"
جواب کوتاه، نه است. با این وجود ، شما می توانید نسبت به کیفیت هوای گردش یافته از طریق واحد تهویه مطبوع خود حساس باشید.


 1. علل علائم بیماری تهویه مطبوع

 2. در حالی که تهویه هوا چیزی نیست که شما را بیمار کند ، می تواند آلودگی هوا را که عامل اصلی مشکلات شما است ، روشن کند. خود واحد حتی ممکن است مشکل را حل کند.

 3. اگر هنگام روشن کردن تهویه هوا احساس ناراحتی می کنید ، می توانید چندین آلرژن موجود در هوا را مقصر بدانید. واحدهای تهویه مطبوع همچنین می توانند باکتری ها و ویروس ها را گسترش دهند.

 4. آلودگی بیولوژیکی می تواند باعث بروز واکنش های آلرژیک از جمله پنومونییت آلرژیک ، رینیت آلرژیک و آسم شود.

 5. در ساختمان های بزرگ ، سموم رها شده توسط میکروارگانیسم هایی که در سیستم تهویه زندگی می کنند می توانند بر افراد تأثیر بگذارند. علائم واکنش در برابر آلودگی هوا ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 6. عطسه

 7. سرفه کردن

 8. خستگی

 9. سرگیجه

 10. تب

 11. تنگی نفس

 12. چشمهای خیس