تک

کولر گازی تک الکتریک

چگونه تهویه مطبوع می تواند به محیط زیست آسیب برساندف

شما احتمالا احساس هوای تازه سرد را در یک روز گرم دوست دارید، اما فراموش نکنید که قانون حفاظت از انرژی نامیده می شود! همیشه برای داشتن چیزی خوب در جهان ما هزینه می شود. در این مورد، قیمت انرژی مورد نیاز برای اجرای واحد تهویه مطبوع است. با استفاده از انرژی به معنی این است که بر روی جیب شما و در سیاره نیز به شکل مشکلات محیطی مانند گرم شدن کره زمین تاثیر می گذارد . محققان محیط زیست می گویند ما باید از سیستم تهویه کمتری استفاده کنیم که به نظر ساده تر از آب و هوای بسیار گرم است. مهم است که به یاد داشته باشید که تهویه مطبوع فقط در مورد لوکس و راحتی نیست: یک اتاق تهویه مطبوع می تواند در کار شما بسیار کارآمد باشد و همچنین می تواند مزایای سلامتی مهمی را نیز داشته باشد. برخی از پزشکان بهداشت عمومی پیشنهاد کرده انداستفاده بیشتر از تهویه مطبوع در ایالات متحده یکی از دلایلی است که در آن مرگ و میر ناشی از گرما در آنجا کمتر از اروپا است، در حالیکه تهویه مطبوع کمتر استفاده می شود. گاهی اوقات استدلال می شود که اگر مردم تهویه مطبوع ندارند، بیشتر احتمال دارد از چیزهایی مانند طرفداران الکتریکی استفاده کنند که بسیار ناکارآمد هستند (به جای رفع هوای گرم به جای حذف آن و تولید گرما با موتور الکتریکی خود). اما بزرگترین طرفداران میزهای الکتریکی (معمولا 25 تا 50 وات) از کمترین مقدار برق به عنوان کوچکترین تهویه مطبوع استفاده می کنند (معمولا به 750 تا 1000 وات امتیاز می دهند)؛ شما می توانید از حدود 20 تا 30 طرفدار استفاده کنید و انرژی مشابه یا کمتری از واحد واحد فشرده ای مصرف کنید!

 

پس آسیب زیست محیطی چیست؟ ابتدا انرژی را در نظر بگیرید. هر بار که سیستم تهویه هوا را در ماشین خود قرار می دهید، اضافه کردن 10 تا 20 درصد اضافی به مصرف سوخت (و 10 تا 20 درصد اضافی به قیمت که در ایستگاه گاز پرداخت می کنید) اضافه کنید. در سرعت های پایین، باز کردن یک پنجره به جای آن اغلب گزینه ای بهتر است، هرچند با سرعت بیشتری شما مقاومت هوا (کشیدن) را ایجاد می کنید و انرژی بیشتری نسبت به صرفه جویی خواهید کرد. در خانه، با استفاده از سیستم تهویه مطبوع، مقدار زیادی از برق شما را اضافه می کند؛ زمانی که فیزیکدان تام مورفی، تهویه مطبوع خود را علمی آزمایش کرد، او متوجه شد که او "انرژی الکتریکی بیشتری را در دو روز از آنچه ما معمولا در یک ماه صرف می کند" استفاده کردیم. شما می توانید سعی کنید استراتژی های دیگر مانند باز کردن پنجره های خود را در تمام شب، اما بسته شدن آنها را اولین تنگ در صبح و در طول روز برای حفظ هوای گرم از خانه خود را. در هوای بسیار گرم، شما ممکن است متوجه شوید که به سادگی نمی توانید بدون AC عمل کنید. حتی به این ترتیب، شما می توانید به میزان قابل توجهی کاهش می دهید (و مقدار انرژی که شما استفاده می کنید) به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

 

واحدهای تهویه مطبوع نیز دارای یک اثر بسیار مضر دیگر بر محیط زیست هستند. تا اواخر قرن بیستم، اکثر مواد شیمیایی خنک کننده شناخته شده به عنوان chlorofluorocarbons (CFCs) (به اصطلاح چون آنها از مواد شیمیایی کلر، فلوئور و کربن ساخته شده)، که همچنین به طور گسترده ای در یخچال و فریزر استفاده می شود. هنگامی که سیستم های تهویه مطبوع و یخچال و فریزر قدیمی در پایان عمر خود از هم جدا شدند، مواد شیمیایی خنک کننده به فضا می افتادند. به واسطه استراتوسفر (اتمسفر بالا)، آنها به سرعت لایه اوزون زمین را آسیب می رسانند : کرم ضد آفتاب طبیعی که به محافظت از ما از اشعه های مضر خورشید خورشید کمک می کند. اکثر سیستم های تهویه مطبوع مدرن از CFC ها اجتناب می کنند (در حال حاضر در بسیاری از کشورها تحت توافق جهانی به نام "پروتکل مونترال ) و از مواد شیمیایی جایگزین خنک کننده استفاده کنید (به طور معمول

فروش اینترنتی کولر گازی تک الکتریک