تک

بهتر است اینورترها را آزمایش کنید بدون اینکه کمپرسورها متصل شده باشند به ویژه اگر انتظار دارید کمپرسور در گسل باشد. اما اگر سیم را از کمپرسور بردارید و سعی کنید سیستم را اجرا کنید، یک خطا نمایش داده خواهد شد. خطا ناشی از این است که PCB اینورتر قادر به تشخیص اینکه آیا یک کمپرسور وصل شده یا نه. اکثر مبدل های مدرن قادر به تشخیص اینکه آیا کمپرسور در چند ثانیه قطع شده است و آزمایش بسیار دشوار است.

 

تست می تواند به دو روش انجام شود:

 

اول راه سخت ......

 

شما یک مولتی متر دیجیتال با عملکرد حداقل حداکثر نیاز دارید

 

برق را خاموش کن

 

کمپرسور را از PCB یا در پایانه های کمپرسور جدا کنید. متر خود را به دو فاز وصل کنید (قرمز به آبی)، متر خود را برای ضبط ولتاژ حداکثر و دقیقه تنظیم کنید

 

برق را روشن کنید و واحد را شروع کنید. اینورتر را بگذارید و ولتاژ افزایش یابد. حداکثر ولتاژ را ثبت کنید. اینورتر پس از چند ثانیه متوقف خواهد شد و ولتاژ به 0 سقوط می کند. مبدل مبدل ها را برای اندازه گیری دو فاز بعدی (قرمز به زرد). اندازه گیری کنید که قبل از تکرار برای دو مرحله از آبی به زرد. مدارهای ولتاژ حداکثر باید برای هر 3 اندازه گیری باشند، اگر اینورتر ناقص باشد، PCB نیاز به جایگزینی دارد.

 

اگر خوانا با هم برابر باشند، اینورتر سالم است و کمپرسور نیاز به جایگزینی دارد.

 

و راه آسان ......

 

شما یک تستر اینورتر نیاز دارید، برق را خاموش کنید. سرامیک کمپرسور را از پایانه های کمپرسور جدا کنید. تستر اینورتر را به 3 رهبری وصل کنید (قطب مهم نیست). برق را روشن کنید و واحد را شروع کنید. اینورتر را بگذارید و LED ها را تماشا کنید.

 

همه 6 باید روشن شوند و باید دارای روشنایی برابر باشند

 

اینورتر پس از چند ثانیه متوقف خواهد شد و LED ها بیرون می آیند

 

اگر شما LED ها را از دست ندهید (فقط چند ثانیه روشن می شوند) واحد دوباره سعی خواهد کرد 3 بار با تاخیر 3 دقیقه بین هر آزمون

 

اگر تمام 6 LED ها روشن نشوند، اینورتر نادرست است، PCB نیاز به جایگزینی دارد.

 

اگر چراغ همه روشن شود اینورتر سالم است و کمپرسور نیاز به جایگزینی دارد.

 

فروش اینترنتی کولر گازی تک الکتریک